098 608-61-00

099 557-27-50

093 886-76-80

Розрахунок втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва

Земельний Кодекс України передбачає, що в разі вилучення чи викупу земельних ділянок, власникам землі й землекористувачам мають бути відшкодовані втрати сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва. Порядок відшкодування таких втрат визначають статті 207-209 ЗК України та інші нормативно-правові акти.

Зокрема, ст. 207 визначає поняття таких втрат, а також умови їх відшкодування. Під втратами сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва слід розуміти зміну цільового призначення сільськогосподарських угідь, лісових земель та ділянок під чагарниками в зв’язку з необхідністю їх використання для несільськогосподарських потреб, а також неможливість використання земельної ділянки в повному обсязі в зв’язку зі встановленням обмежень у землекористуванні та погіршенням якості земель.

Об’єктом суспільних правовідносин, що виникають у зв’язку з відшкодуванням вказаних втрат є не всі землі сільськогосподарського призначення, а лише ті сільськогосподарські угіддя, що визначені ч. 2 ст. 22 Земельного кодексу України. До них належать рілля, багаторічні насадження, перелоги, сінокоси, пасовища, а також лісові землі та земельні ділянки під чагарниками. Відшкодування втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва здійснюється незалежно від того, в якій власності перебувають зазначені угіддя.

Вихідні данні необхідні для виготовлення розрахунку втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва:

  1. Копія документа, що посвідчує право на земельну ділянку.
  2. Копія паспорта та ідентифікаційного коду власника земельної ділянки (для фізичної особи), копії правовстановлюючих документів (для юридичної особи).
  3. Викопіювання з проекту формування території та встановлення меж сільської ради (або ситуаційна схема) із зазначенням місця розташування земельної ділянки.
  4. Кадастровий план земельної ділянки.

    Термін виконання робіт: 1-2 дні.

Вартість робіт: від 1000 грн. Детальніше про ціни ви можете дізнатись у відповідному розділі

­Замовити послугу або безкоштовну консультацію