098 608-61-00

099 557-27-50

093 886-76-80

Робочий проект землеустрою щодо зняття, перенесення, збереження та використання родючого шару ґрунту

Власники земельних ділянок та землекористувачі, які проводять гірничодобувні, геологорозвідувальні, будівельні та інші роботи, зобов'язані отримати дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, якщо це призводить до порушення поверхневого (родючого) шару ґрунту.
Дозвіл не вимагається у випадках, якщо переміщення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) здійснюється у межах однієї і тієї самої земельної ділянки, що надана для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва та будівництва індивідуальних гаражів.

Здійснення зняття родючого шару ґрунту можливе за умови отримання спеціального дозволу органів державного контролю за використанням та охороною земель. Спеціальний дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок (далі - дозвіл) - це офіційний документ, який видається на підставі затвердженого в установленому законом порядку проекту землеустрою і дає право власнику земельної ділянки чи землекористувачу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки. Отримання таких дозволів регулюється Порядком видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок, затвердженого Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 грудня 2005 року №1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 січня 2005 року за №70/10350).

Дозвіл видається на підставі затвердженого в установленому законом порядку Робочого проекту землеустрою щодо зняття, перенесення, збереження та використання родючого шару ґрунту , у якому повинні бути визначені умови зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту та порядок проведення рекультивації порушених земель. Якщо в проекті ці умови не визначені чи визначені в неповному обсязі, Держсільгоспінспекція України відмовляє у видачі дозволу. Відповідно до п. «з» ст. 25, ст. 26 Закону України «Про землеустрій» робочий проект землеустрою щодо зняття, перенесення, збереження та використання родючого шару ґрунту мають право розробляти юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою.

Вихідні дані необхідні для розробки проекту землеустрою щодо зняття, перенесення, збереження та використання родючого шару ґрунту:

  1. Нотаріально завірена копія правовстановлюючого документа на землю (державний акт, договір оренди, свідоцтво про право власності);
  2. Копії паспортних даних та ідентифікаційного номера власника (користувача) фізичної особи, або завірені копії уставних документів юридичної особи;
  3. Копія проекту будівництва;
  4. Копія наказу відповідальної особи за додержання умов зняття, перенесення, збереження та використання родючого шару ґрунту;
  5. Копія агрохімічного паспорту на земельну ділянку;
  6. Копія договору на використання родючого шару ґрунту;
  7. Копія договору про надання послуг із користування спецтехнікою для виконання земляних робіт;
  8. Інші документи в залежності від характеру робіт.

    Термін виконання робіт: від 2-х тижнів до 1 місяця

Вартість робіт: від 5000 грн. Детальніше про ціни ви можете дізнатись у відповідному розділі

­Замовити послугу або безкоштовну консультацію