098 608-61-00

099 557-27-50

093 886-76-80

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів (комерційні об’єкти, об’єкти промисловості, склади, господарські будівлі та двори, тощо) проводиться на підставі рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування та також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом (земельні ділянки приватної власності та земельні ділянки, що перебувають в оренді та надані в постійне користування). Спеціалісти ТОВ «Лідер плюс» розробляють технічні документації з нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки (з обов’язковим прохолодженням Державної землевпорядної експертизи), на підставі, якої Ви отримуєте в місцевим управліннях Держземагентства витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Нормативна грошова оцінка обов’язково проводиться у разі (ст. 13 Закону України «Про оцінку земель»):

 • визначення розміру земельного податку;

Відповідно до положень Податкового кодексу України до числа загальнообов’язкових податків і зборів відноситься земельний податок як складова частина плати за землю. Базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земельної ділянки (ст. 271.1.1 Податкового кодексу України).

 • визначення розміру орендної плати земельних ділянок державної та комунальної власності.

Розмір орендної плати встановлюється відповідно до положень ст. 288 Податкового кодексу України і не може бути не може бути меншим 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

 • визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок.

Базою для визначення державного мита при міни, даруванні земельних ділянок, при їх спадкуванні є нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

 • визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Умови відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва визначені ст. 207 Земельного кодексу України.

 • розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
 • відчуження земельних ділянок площею понад 50 гектарів, що належать до державної або комунальної власності, для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд.

Перелік документів необхідних для розробки технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок 

несільськогосподарського призначення:

 • Копія документу, що посвідчує право власності (користування) на земельну ділянку;
 • Копія наказу Головного управління Держземагентства в області про передачу земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування;
 • Копія паспорту та ідентифікаційного номеру (для фізичних осіб);
 • Копія свідоцтва про реєстрацію, статуту, копія свідоцтва про сплату податків, копія довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій (для юридичних осіб);
 • Довідка про склад угідь по формі 6-Зем;
 • Викопіювання з проекту формування сільської ради (схема розміщення земельної ділянки), відповідним чином завірене.

Вартість робіт з виготовлення технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки визначається в кожному конкретному випадку окремо і залежить від наступних факторів:

 • Типу і складу об’єкту оцінки;
 • Повноти і достовірності існуючої у замовника необхідної інформації про об’єкт оцінки;

  Термінів виконання робіт: від 1 тижня до 3 тижнів.

Вартість робіт: від 600 грн. Детальніше про ціни ви можете дізнатись у відповідному розділі

­Замовити послугу або безкоштовну консультацію